فحشای بین المللی ترامپ 10

سخنان ترامپ مبنی بر اینکه از عراق خارج نمی شود مگر اینکه میلیاردها دلاری که برای پایگاه های نظامی این آمریکا در عراق شده را بازپس گیرد ناقض توافق نامه امنیتی عراق و ایالات متحده در سال 2008 است چرا که بر اساس ماده پنجم این قرارداد و در بندهای اول و دوم این قرار داد
۱- تمامی ساختمان‌ها و تأسیسات غیرمنقول موجود در عراق که بر اساس توافقنامه، نیرو‌های آمریکایی حق استفاده از آن‌ها و یا انجام تغییرات در آن‌ها را دارند و حتی تاسیساتی که نیرو‌های آمریکایی ایجاد می‌کنند، تحت حاکمیت دولت عراق است.

۲- دولت آمریکا مسؤولیت ساخت، بهینه‌سازی و یا توسعه مؤسساتی که در چارچوب توافقنامه در آن حضور خواهد داشت، برعهده می‌گیرد و موظف است با دولت عراق در انجام این ساخت و ساز‌ها و اقدامات، مشورت کند و رضایت دولت عراق را جهت اجرای این طرح‌ها جلب نماید. در صورت استفاده مشترک از اراضی، طرفین براساس میزان استفاده، مسؤولیت بازسازی، ساخت و توسعه مؤسسات در این اراضی را برعهده می‌گیرند و هزینه‌های آن نیز به میزان استفاده از سوی دو طرف پرداخت می‌شود.

بندهای این قرارداد به صورت شفاف بیان کننده این است که در صورت خروج نیروهای آمریکایی از عراق مالکیت تمام آنچه ساخته و تعمیر شده و آنچه توسعه یافته متعلق به عراق است.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *