اشتباه بزرگ آمریکا ، دلارهای آمریکایی را سوزاند

در حالیکه ایالات متحده و کشورهای هم پیمان آن پس از سال 2003 سرمایه گذاری زیادی در عراق انجام دادند تا مانع از به قدرت رسیدن جریان شیعی حامی مقاومت در عراق شوند و پس از تشکیل دولت شیعی در عراق دلارهای نفتی سعودی و آمریکایی در جهت جریان سازی ضد محور مقاومت و در راس آن جمهوری اسلامی هزینه شد اشتباه محاسباتی واشنگتن سال ها برنامه ریزی و دلارهای هزینه شده را به خاکستر تبدیل کرد.

تا چندی پیش ایالات متحده در جریان اعتراضات مردمی عراق و هدایت آن بر ضد منافع جمهوری اسلامی و گروه های مقاومت موفقیت هایی را کسب کرده بود و با تبلیغات گسترده سعی در القا این داشت که علت شور بختی مردم عراق ، جمهوری اسلامی و محور مقاومت است و با تحریک احساسات مردم توانسته بود بر موج خشم ناشی از شرایط بد اقتصادی و معیشتی مردم سوار شود و شرایط را برای گروه های مقاومت در عراق سخت و پیچیده کند اما در شامگاه یکشنبه گذشته خبر حمله آمریکایی ها به پایگاه گروه های مقاومت موج جدیدی را در عراق ایجاد کرد، تا پیش از این سفارت و کنسولگری ها ایران در عراق مقصد امواج خشم ناشی از احساسات بر انگیخته بود. اما پس از این حمله جای سفارت ها عوض شد و اینبار سفارت آمریکا مورد تهاجم مردم خشمگین قرار گرفت و موج احساسات ضد آمریکایی در عراق شکل گرفت.

اما خبری که در شامگاه جمعه سیزدهم دی ماه تیتر اول رسانه ها شد تیر خلاصی بود بر پایان فتنه آمریکایی صهیونیستی چرا که خبر شهادت فرمانده سپاه قدس سردار سلیمانی باعث برانگیخته شدن احساسات ضد آمریکایی مردم منطقه و ایران شد. آمریکایی ها در واقع با این اقدام خود ایرانیانی را که ناراضی از وضعیت معیشت خود بودند در یک جبهه واحد در مقابل دشمن خارجی قرار دادند کاری که در عراق نیز با حمله به مواضع نیروهای عراقی انجام داده بودند و با به شهادت رساندن شماری از نیروها و فرماندهان مقاومت غیرت عربی مردم عراق را بیدار کرد چرا که عراقی ها نیز با توجه به وضع اقتصادی عراق از شرایط موجود ناراضی هستند اما کشته شدن هموطنان خودشان رو به دست نیروی های خارجی بر نمی تابند.

اکنون دیگر در ایران کسی انتظار نا آرامی های دی یا بهمن را نمی کشد مردم ایران در حال حاضر منتظر انتقام خون سردار خود هستند. 

از اینروست که خون شهید برنده تر از تیزی شمشیر است. شهید سلیمانی کاری بس بزرگ را انجام داد یعنی ایجاد اتفاق و یکپارچگی ملت آن هم در شرایط حاضر، پاک کردن جهان از لوث وجود داعش کار #سردار سلیمانی بود ، اما ایجاد یکپارچگی ملی در شرایط حاضر تنها کار #شهید سلیمانی بود چون ملت ایران #تحریم می شود اما #تحقیر نخواهد شد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *